Yeni Peugeot 508 SW Tanıtıldı

Yeni Peugeot 508 SW Tanıtıldı

Sınıfında ilkleri barındıran Yeni Peugeot 508 SW, göz dolduran teknolojisi ve ergonomisi ile ailenizde yer bulmaya iddialı!

2018 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Yeni Peugeot 508 SW, Ocak 2019 da avrupa genelinde satışa sunulduktan sonra yılın ikinci yarısında ise diğer pazarlarda da alıcısı ile buluşacak.

Tasarımıyla dikkat çekiyor.

Yeni tanıtılan 508 sedan modeli ile neredeyse aynı yüksekliğe ve etkileyici hatlara sahip olan yeni 508 sw, sedan modelinden 3 cm uzun, yerini aldığı nesilden 5 cm kısa. Tam led farların keskin bakış hissi verdiği ön bölüm oldukça agresif. Bagaj hacmini kısıtlamadan arkaya eğimli tasarlanan tavan dinamik ve sportif duruş sergiliyor. Çerçevesiz kapılar, minimize edilen kapı arası boşluklar ve çamurlukları tamamen dolduran tekerlekler tasarımda profesyonelliği zirveye taşıyor.

Peugeot i-Cockpit® ile geniş yaşam alanı

Aracın kokpitinde kullanılan her malzeme özenle seçiliyor ve titizlikle işlenip sizin için en kullanışlı yaşam alanına dönüşüyor.farklı noktalara konumlanmış saklama alanları dağınıklığı ortadan kaldırıyor. Soğutmalı orta konsola iki adet 1,5 litrelik su şişesi, her bir kapı cebine bir adet 1 litrelik şişe, bardak tutucular hariç kol dayamaya iki adet 0,5 litre olmak üzere aracın birçok noktasına su ve meşrubat şişesi alanı ayrılmış durumda.

Bagaja elektrikli ve eller serbest bir bagaj kapağı ile ulaşabilirsiniz. Sedan kardeşine kıyasla 6 cm daha alçak ve 2,4 cm daha geniş bagaj eşiğine sahip olması yükleme yapmanızı kolaylaştırıyor. Bagajın kapasitesi bagaj perdesi kapalı konumda 530 litre. Magic Flat fonksiyonu da dahil asimetrik katlanan arka koltuklar bagaj hacmini 1780 litreye çıkartabiliyor.

Panoramik sunroof kabin içine ferah bir hava kazandırırken, Fransız ses sistemi uzmanıFocal® imzalı 10 hoparlörlü premium ses sistemi yolculuğun keyfini artırıyor.

Sürücü ve yolcular ile arasındaki bağı koparmak istemeyen yeni 508 sw’de TomTom® Traffic 3D bağlantılı navigasyon, Mirrorlink®, Android Auto ™ ve Apple Carplay ™ protokolleriyle uyumlu Mirror Screen, Qi standardıyla uyumlu akıllı telefonlar için kablosuz şarj ve 4 adet USB girişi bulunuyor.

Donanım ve sürüş destek sistemleri

Yeni Peugeot 508 SW, EuroNCAP kriterlerini de yerine getiren en güncel sürüş destek sistemleri ile yollara çıkıyor. Segmentinde bir ilk olan Gece Görüş Sistemi, EAT8 otomatik şanzıman ile Stop & go desteği sunan uyarlanabilir hız sabitleme sistemi, Full Park Assist, EVS 8viraj aydınlatması dahil), yaya ve bisikletleri algılayan Otomatik Acil Durum Fren Sistemi, çarpışma uyarı sistemi, 65 km/s ve üzeri hızlarda aktif olan Aktif Şerit Takip Sistemi, Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi, otomatik far Kontrolü ve Trafik işaret tanımlama sistemi gibi gelişmiş sürüş destek teknolojileri ile sürücüye yardımcı oluyor.

Motorda Yüksek Verimlilik

Yeni nesil Euro 6.c normu ile uyumlu PureTech ve Blue HDi motorlar (gelişmiş SCR teknolojisi) sayesinde sınıfının en iyi CO2emisyon salınımı. 1.6 litre PureTech motordan geliştirilen; PureTech 180 S&S EAT8 ve PureTech 225 S&S EAT8 olmak üzere iki yeni benzinli motor sunuluyor. Dizel cephesinde ise 1.5L ve 2.0L BlueHDi motorlardan geliştirilen; BlueHDi 130 S&S 6 ileri manuel, BlueHDi 130 S&S EAT8, BlueHDi 160 S&S EAT8 ve BlueHDi 180 S&S EAT8 olmak üzere dört farklı alternatif bulunuyor.

2019 yılının ikinci yarısında Plug-in Hibrid benzinli güç ve aktarma organı tamamlayacak. 50 km (WLTP döngüsü) menzile sahip aracın bataryaları yaşama ve bagaj alanını korumak için koltukların altına yerleştirilecek.

Yorumlar

Daha Fazlası